Google, Chrome 90 Güncellemesiyle 19 Zafiyeti Düzelttiğini Duyurdu

Google bu hafta, web tarayıcısı Chrome’u etkileyen toplamda 19 güvenlik zafiyetini gidermek için yeni bir güncelleme seti duyurmuştur.

En son Chrome güncellemesi “90.0.4430.212” olarak duyurulmuş olup; Windows, Mac ve Linux kullanıcılarının kullanımına sunulmuştur. Tarayıcının, Android ve iOS versiyonları da güncellenmiştir. Bu sürümde ele alınan zafiyetlerden, 13’ü yüksek önem derecesi ve 2’si orta seviye önem derecesine sahip olmak üzere toplamda 15 zafiyet araştırmacılar tarafından bildirilmiştir.

Bu zafiyetlerden etkilenen Chrome bileşenleri arasında; Web Uygulaması Yüklemeleri, Offline, Medya Yayınları, Aura, Tab Grupları, Bildirimler, V8, Autofill, File API, Tarayıcı Geçmişi, Reader Mode, Ödemeler ve Tab Strip bulunmaktadır.

Google, danışma belgesinde bu zafiyetlerden herhangi birinin canlı saldırılarda kullanıldığından bahsetmemiştir. Ancak Google, son birkaç ayda Chrome tarayıcısındaki birkaç zero-day için güncellemeler yayımlamıştır. Kullanıcıların söz konusu zafiyetlerden etkilenmemeleri adına söz konusu güncellemeleri ivedilikle uygulaması tavsiye edilmektedir.

Size nasıl yardımcı olalım?

İhtiyacınız olan her an Prisma danışmanları yanı başınızda. Bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.


    Brandefense ile siber saldırılara karşı önlem alın!