PRISMA CSI ile Siber Güvenlikte Kariyer

Yıllardan beri süregelen güvenlik arayışı insanoğlunun yaşamındaki temel ihtiyaçlardan biridir. Gelişen teknoloji ile birlikte siber dünyada da güvenliğin önemi arttı. Böylece yeni meslekler ortaya çıktı. Kişisel verilerimizi korumak artık temel bir ihtiyaç oldu. Bu ihtiyaç sonucunda başta bankalar, sağlık kurumları, e-ticaret firmaları olmak üzere bir çok firma verilerini korumak için siber güvenlik uzmanlarıyla ortak çalışmaya başladı.

Bu ihtiyacı öncesinden farkeden uzman ekibimiz, siber güvenlik alanında istihdam sağlamayı, yeni insanları yetiştirmeyi, tecrübelerini yeni nesillere aktarmayı kendine bir borç bilmiştir. Bu kapsamda çeşitli eğitimler ve kamplar düzenlemektedir. Düzenlenen eğitim ve kamplar alanında uzman ve tecrübeli ekibimiz tarafından, içeriği tamamen gerçek hayattaki senaryolar ile donatılmış laboratuvar ortamlarımızda verilmektedir. Prisma Bilişim bünyesinde düzenlenen eğitim ve kamplarımızda tecrübeli uzman ekibimiz yola yeni çıkmış öğrencilerine tecrübelerini aktararak doğru bir kariyer planlaması yapmalarını sağlamaktadır.

İnsanlar siber güvenlik üzerine çalışmaya karar verdikten sonra insanların kafalarındaki ilk soru ‘Peki nereden başlayacağım?’ olmaktadır. Tam bu aşamada Prisma Bilişimin uzman kadrosu sizlere yardımcı olmaktadır. Prisma Bilişim bünyesindeki uzman ve tecrübeli ekipler sizlere en iyi yönlendirmeyi yapıyor. Her meslek dalında olduğu gibi siber güvenlik alanında da bir çok çalışma alanı vardır. Prisma Bilişim bünyesindeki tecrübeli ekiplerimiz sizlere tecrübelerini aktararak, henüz yolun başında iken doğru yoldan gitmenizi sağlıyor. Prisma Bilişim uzmanlarının asıl amacı sizlere doğru bir şekilde kariyer planlaması yaparak, vakit kaybetmeden doğru hedefe odaklanmanızı sağlamaktır.

Şirketimiz bünyesindeki eğitimler ofansif eğitimler , defansif eğitimler ve diğerleri olmak üzere 3 başlıktan oluşmaktadır.

Ofansif Eğitimlerimiz:

Defansif Eğitimlerimiz:

Diğer Eğitimlerimiz ise:

Prisma Bilişim, uzun yıllardır gerçek hayatta edindiği tecrübeleri eğitimlerinde ve kamplarında öğrencilerine aktarmaktadır. Teorik eğitimin yanında kendi hazırladığı ve tamamen gerçek hayattan saldırı ve savunma senaryoları içeren, laboratuvar ortamı sayesinde bolca pratik yaptırarak eğitim kalitesini bir üst seviyeye çıkarıyor. Böylece öğrencilerinin kariyer planlaması yapmasında büyük bir aşama kaydediyor.

Prisma Bilişim bünyesinde düzenlenen “Prisma Hacker Camp”, alanında bir ilk olup 4 hafta boyunca öğrencilere ,tecrübe aktarımı, bilgi aktarımı ve kariyer planlaması gibi birçok faydalı bilgiyi sunmak için hazırlanmış bir kamptır. Yine Prisma Bilişim bünyesinde düzenlenen çeşitli eğitimler sayesinde bir çok insanı , çeşitli konularda bilgi sahibi yapmanın dışında, tecrübe sahibi de yapıyor ve yapmaya da devam ediyor. Öğrenciler aldıkları bu tecrübe ve bilgiler dahilinde kariyer planlamalarını en iyi şekilde yapıyorlar.

Prisma Bilişimin uzman kadrosunun tecrübelerinden yararlanmak, siber güvenlik üzerine bir kariyer planlaması yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda eğitimlerimizin içeriklerini merak ediyorsanız, sitemizden içeriklerini araştırıp öğrenebilirsiniz.

Blog postu ile ilgili bir sorunuz varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olalım?

İhtiyacınız olan her an Prisma danışmanları yanı başınızda. Bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.


    Sızma testi hizmetlerimizi incelediniz mi?