Açık Kaynak İstihbarat Analizi Hizmeti

AÇIK KAYNAK İSTİHBARAT ANALİZİ HİZMETİ

Prisma, açık kaynak istihbarat analizi hizmeti ile birlikte müşterilerinin internette bulunan verilerini siber saldırgan gözünden derinlemesine analiz etmekte ve detaylı rapor ile birlikte olası tehdit ve zayıflıkları ortaya çıkarmaktadır. Açık kaynak istihbarat analizi ile siber saldırganların elinde bulunan ve kurumunuza karşı kullanılabilecek verilerin tespitini yapıp sizlere sunuyoruz.

Bu hizmet içerisinde Prisma ekibi ilk olarak kurumunuza ait internete açık varlıklarınızı keşfetmektedir. Keşfedilen envanterleriniz pasif araştırma teknikleri ile birlikte bir güvenlik analizine sokulmaktadır. Bu analiz içerisinde kurumunuza yönelik tehdit oluşturabilecek olası zafiyetler ve zayıflıklar keşfedilmektedir. Kurumunuzu tehdit edebilecek internette yayınlanmış veriler de yine analiz ile birlikte ortaya çıkarılmaktadır. Bu tespitler sırasında kuruma yönelik herhangi bir aktif trafik üretilmemekte ve analiz sürecinde 20’den fazla atak vektörü kontrol edilmektedir. Tüm adımlar pasif bilgi toplama yöntemlerinden oluşmaktadır.

Gerçekleştirilen analiz sonrası Prisma ekibi bulguları detaylı bir raporu gerçekleştirdiği sunum ile birlikte kurum ile paylaşmaktadır. Olası atak vektörleri ve alınması gereken önlemler rapor ve sunum içerisinde detaylı belirtilmektedir. Bu analiz ile birlikte gelebilecek olası bir saldırıyı öncesinde önlemeniz mümkün olabilir.

Bu hizmet 2019 yılı başına kadar SOME ekibi bulunan tüm kurum ve şirketlere ücretsiz olarak sunulmaktadır. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve kısa süreliğine ücretsiz olan bu hizmetimizden yararlanmak için aşağıda bulunan form aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    SOME Ekibimiz Var
    Size nasıl yardımcı olalım?

    İhtiyacınız olan her an Prisma danışmanları yanı başınızda. Bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.


      Uygulamalı siber güvenlik eğitimlerimizi keşfettiniz mi?