E-Ticaret Siber Güvenlik Danışmanlığı

e ticaret siber güvenlik danışmanlığı

E-ticaret siteleri büyük ölçüde finansal işlemler gerçekleştirdiğinden ve kullanıcılara ait birçok hassas bilgi sakladığından hackerlar tarafından sıkça hedef seçilmektedir. Büyük e-ticaret şirketlerine ek olarak küçük e-ticaret şirketleri de güvenlik sistemlerinin yetersiz olması sebebiyle daha fazla güvenlik zafiyeti barındırmakta ve saldırganların hedefi olmaktadır.

Güvenlik, e-ticaret üzerinden alışveriş yapan insanların en büyük endişelerinden biridir. İnternet ortamında satış gerçekleştiren e-ticaret siteleri için itibar bu işin can damarı sayılabilir. Kötü haberlerin sosyal medyada hızla yayıldığı göz önüne alındığında olası bir güvenlik zafiyetinin istismar edilerek bilgi ifşasına neden olması e-ticaret sitelerinin büyük ölçüde itibar kaybına ve buna bağlı olarak maddi kayba neden olabilir.

Sistemlerden bilgi çalamayan saldırganlar hırs ve eğlence için sistemlere servis dışı bırakma(DoS) saldırı gerçekleştirerek sistemleri erişilemez hale getirebilir. Kapalı kalan ve müşterilerine hizmet veremeyen siteler yine itibar kaybına uğrayabilir.

Prisma uzmanları olarak sistemlerinizi güvende tutmanız için sizlere aşağıdaki hizmetleri sunuyoruz:

  • Sızma Testi
  • Güvenli Kod Geliştirme Eğitimi
  • Kaynak Kod Analizi
  • DDoS Testi
  • Yük Testi
Size nasıl yardımcı olalım?

İhtiyacınız olan her an Prisma danışmanları yanı başınızda. Bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.


    Uygulamalı siber güvenlik eğitimlerimizi keşfettiniz mi?