Enerji Sektörü Siber Güvenlik Danışmanlığı

enerji sektörü siber güvenlik danışmanlığı

Elektrik, Petrol, Doğalgaz gibi enerji şirketlerine yönelik siber saldırılardan kaynaklanan riskler giderek artmaktadır. Bugünün yaşam kalitesi, ülkenin enerji gücü altyapısının sürekli işleyişine bağlıdır.

Enerji şirketleri diğer devletler de dahil olmak üzere saldırganların başlıca hedefleri haline gelmiştir. Bu potansiyel saldırganlar enerji arzını ve dağıtımını kontrol etmek veya bozmak için çabalarken, aynı zamanda müşteri verilerinin çalmaya çalışmaktadırlar.

Enerji sistemlerine yapılan başarılı bir saldırının, bugüne kadarki en kötü endüstriyel kazalar kadar ciddi olma potansiyeline sahip olduğunu belirtmektedir. Ayrıca, hassas verilerin yayınlanması, operasyonların kesintiye uğraması ve böyle bir saldırı sırasında sistemlerin tahrip edilmesi gibi ikincil hasar riski de vardır.

Enerji sistemlerine yönelik saldırıların sonuçları geniş çaplı doğal afetler ile karşılaştırılabilir. Bu, marka ve itibarın zarar görmesine, maddi ekonomik kayıplara ve kritik altyapıya olası zararlara neden olacaktır. Bu nedenlerden ötürü ulusal altyapıyıda kapsayarak kritik öneme sahip olan enerji sistemlerinin güvenliği stratejik olarak öncelik listesinin en başında olmayı hak etmektedir.

Prisma ile enerji sektörünün karşılaştığı siber tehditlere karşı dayanıklılığınızı artırın.

Araştırma odaklı yaklaşımımız, saldırgan metodolojilerini daha iyi anlamamızı ve müşterilerimize kaliteli hizmet sunmamızı sağlamaktadır.

Enerji sistemlerinizin yüksek düzeyde koruma sağladığından emin olmak ve ticari sırlarınızı ve fikri mülkiyetlerinizi içeriden ve dışarıdan gelen tehditlere karşı korumak için eksiksiz, uçtan uca bir sızma testi hizmeti sunmaktayız.

Size nasıl yardımcı olalım?

İhtiyacınız olan her an Prisma danışmanları yanı başınızda. Bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.


    Uygulamalı siber güvenlik eğitimlerimizi keşfettiniz mi?